Dark Wild Night
Wild Seasons 3
Dark Wild Night er en kærlighedsroman af Christina Lauren, og den findes som lydbog på dansk.
Lydbogen er en del af serien Wild Seasons og er indlæst af Mathilde Eusebius.
Den udkom i 2018 på Gyldendal og har en spilletid på 10 timer og 20 minutter.
Hvad handler Dark Wild Night om?
Parret var enige om, at det var smart af dem ikke at fuldbyrde deres alkoholomtågede Las Vegas-bryllup. Havde de dobblet den fejltagelse, ville deres 'vi-er-bare-venner'-forhold have taget alvorligt skade ... Eller det er den officielle version. I virkeligheden har Lola siden dag et været vild med Oliver. Og Oliver på sin side nyder, når Lola hygger om ham Så hvorfor skulle de ødelægge et godt venskab? Af og til ser man ikke, at det, der ligger lige foran næsen på en, er det rigtige. Og en mørk, vild nat i Vegas behøver ikke være slutningen ... den kan være begyndelsen på et vidunderligt nyt liv.
Om lydbogen
- Forfatter
- Christina Lauren
- Oplæser
- Mathilde Eusebius
- Oversætter
- Emilie Sonne Harild Gaardboe
- Spilletid
- 10 t. 20 min.
- Serie
- Wild Seasons (bind 3)
- Forlag
- Gyldendal
- Udgivet
- 28. juni 2018
- ISBN
- 9788763858564
Flere lydbøger af Christina Lauren
Lignende lydbøger inden for romantik
Ofte stillede spørgsmål om Dark Wild Night
Hvad handler Dark Wild Night om?
Det er sker i Las Vegas, bliver i Vegas. Men det, der ikke skete i Vegas, ser ud til at forfølge dem. Tredje bind i Christinas sexede Wild Season-serie har vennerne Lola og Oliver i hovedrollerne. Parret var enige om, at det var smart af dem ikke at fuldbyrde deres alkoholomtågede Las Vegas-bryllup. Havde de dobblet…
Hvem har skrevet Dark Wild Night?
Dark Wild Night er skrevet af Christina Lauren, der også står bag bogserien Beautiful Bastard.
Er Dark Wild Night en del af en bogserie?
Ja, Dark Wild Night er en del af bogserien Wild Seasons. Bøgerne i en serie bygger ofte videre på hinanden, så det kan betale sig at lytte til dem i rækkefølge.
Hvem læser Dark Wild Night op?
Lydbogen Dark Wild Night er indlæst af Mathilde Eusebius, der har indlæst et stort antal lydbøger.
Hvor lang er Dark Wild Night som lydbog?
Dark Wild Night har en spilletid på 10 timer og 20 minutter og er dermed en mellemlang kærlighedsroman i lydbogsformat.