Gå til hovedindholdet
Omslag til lydbogen Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse!

Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse!

Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! er en børnebog af Wulffmorgenthaler, og den findes som lydbog på dansk.

Lydbogen er en del af serien Mugge og Femlingernes Podcast og er indlæst af Mikael Wulff, Anders Morgenthaler, Allan Hyde, Esben Pretzmann, Stine Schrøder Jensen og Camilla Schønberg.

Den udkom i 2025 på New Creations og har en spilletid på 15 minutter.

Hvad handler Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! om?

I denne special udgave af Mugge & Femlingernes Podcast rapporterer Mugge direkte fra Basserups Reptilmesse! Her møder han blandt andet Kano-Mike der hader solskin og ejeren af Petters Zoo: Petter! Mugges far Thorbjørn kommer i nærkontakt med en slange og reportagen tager en dramatisk drejning!

Podcasten er produceret af New Creations med støtte fra Det Danske Filminstitut, Public Service Puljen og i samarbejde med Politikens Forlag.
Karakterer og univers skabt af Wulffmorgenthaler.
Medvirkende: Allan Hyde, Stine Schrøder Jensen, Esben Pretzmann, Mikael Wulff, Anders Morgenthaler & Camilla Schønberg
Manuskript af: Mikael Wulff
Lyddesign: Morten Dalsgaard
Producer: Camilla Schønberg

Om lydbogen

Forfatter
Wulffmorgenthaler
Oplæser
Mikael Wulff, Anders Morgenthaler, Allan Hyde, Esben Pretzmann, Stine Schrøder Jensen, Camilla Schønberg
Spilletid
15 min.
Serie
Mugge og Femlingernes Podcast (bind 4)
Forlag
New Creations
Udgivet
1. april 2025
ISBN
9788740032857

Ofte stillede spørgsmål om Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse!

Hvad handler Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! om?

I denne special udgave af Mugge & Femlingernes Podcast rapporterer Mugge direkte fra Basserups Reptilmesse! Her møder han blandt andet Kano-Mike der hader solskin og ejeren af Petters Zoo: Petter! Mugges far Thorbjørn kommer i nærkontakt med en slange og reportagen tager en dramatisk drejning! Podcasten er produceret…

Hvem har skrevet Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse!?

Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! er skrevet af Wulffmorgenthaler, der også står bag bogserierne Femlingerne billedbøger, Femlingerne og Mugge.

Er Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! en del af en bogserie?

Ja, Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! er en del af bogserien Mugge og Femlingernes Podcast. Bøgerne i en serie bygger ofte videre på hinanden, så det kan betale sig at lytte til dem i rækkefølge.

Hvem læser Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! op?

Lydbogen Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! er indlæst af Mikael Wulff, Anders Morgenthaler, Allan Hyde, Esben Pretzmann, Stine Schrøder Jensen og Camilla Schønberg.

Hvor lang er Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! som lydbog?

Episode 4: SPECIAL fra Basserup Reptilmesse! har en spilletid på 15 minutter og er dermed en kort børnebog i lydbogsformat.

Gå ikke glip af nye lydbøger

Få nyheder og lyttetips om lydbøger på dansk direkte i din indbakke. Ingen spam, kun det, der er værd at læse.

Vi bruger ingen cookies til sporing, og vores besøgsstatistik er cookiefri. Google reCAPTCHA, som beskytter formularerne mod spam, kan dog sætte cookies. Læs mere.