Gå til hovedindholdet
Omslag til lydbogen Et bal i Paris

Et bal i Paris

af Kate Hewitt indlæst af Gry Hues
8,6/ 10 4 t. 14 min. Længe leve kærligheden · bind 4

Et bal i Paris er en kærlighedsroman af Kate Hewitt, og den findes som lydbog på dansk.

Lydbogen er en del af serien Længe leve kærligheden og er indlæst af Gry Hues.

Den udkom i 2023 på Harlequin og har en spilletid på 4 timer og 14 minutter.

Hvad handler Et bal i Paris om?

Miniserie: Længe leve kærligheden (4)

Alessandro har overtaget rollen som administrerende direktør for luksushotelkæden Rossi efter sin far, og han indser, at de skal forny deres image. Da han støder på den livlige, farverige influencer Ella til et bal i Paris, indser han, at hun er den rette person til jobbet. Men den, der for alvor fanger hans opmærksomhed, er hendes fåmælte ældre stedsøster – og snart befinder han sig i noget, der føles som et eventyr.

Om lydbogen

Forfatter
Kate Hewitt
Oplæser
Gry Hues
Spilletid
4 t. 14 min.
Serie
Længe leve kærligheden (bind 4)
Forlag
Harlequin
Udgivet
1. oktober 2023
ISBN
9788743516071

Ofte stillede spørgsmål om Et bal i Paris

Hvad handler Et bal i Paris om?

Miniserie: Længe leve kærligheden (4) Alessandro har overtaget rollen som administrerende direktør for luksushotelkæden Rossi efter sin far, og han indser, at de skal forny deres image. Da han støder på den livlige, farverige influencer Ella til et bal i Paris, indser han, at hun er den rette person til jobbet. Men…

Hvem har skrevet Et bal i Paris?

Et bal i Paris er skrevet af Kate Hewitt, der også står bag bogserien Løfter om lykke.

Er Et bal i Paris en del af en bogserie?

Ja, Et bal i Paris er en del af bogserien Længe leve kærligheden. Bøgerne i en serie bygger ofte videre på hinanden, så det kan betale sig at lytte til dem i rækkefølge.

Hvem læser Et bal i Paris op?

Lydbogen Et bal i Paris er indlæst af Gry Hues, der har indlæst flere lydbøger.

Hvor lang er Et bal i Paris som lydbog?

Et bal i Paris har en spilletid på 4 timer og 14 minutter og er dermed en forholdsvis kort kærlighedsroman i lydbogsformat.

Gå ikke glip af nye lydbøger

Få nyheder og lyttetips om lydbøger på dansk direkte i din indbakke. Ingen spam, kun det, der er værd at læse.

Vi bruger ingen cookies til sporing, og vores besøgsstatistik er cookiefri. Google reCAPTCHA, som beskytter formularerne mod spam, kan dog sætte cookies. Læs mere.