Kærlighedens mysterier
Navigation til den eneste ene ... dig!
Kærlighedens mysterier er en fagbog af Jakob Olrik, og den findes som lydbog på dansk.
Lydbogen er indlæst af Janek Lesniak.
Den udkom i 2020 på Gyldendal og har en spilletid på 7 timer og 2 minutter.
Hvad handler Kærlighedens mysterier om?
Jakob Olrik tager fat om den store, brusende kærlighed; rusker den, udspørger den og stiller skarpt på dens mangfoldige muligheder med autentiske historier, sjove pointer og dyb indsigt.
Kærlighedens mysterier er inspiration til oprigtig kærlighed, til levende lidenskab og dybe relationer.
Læs og lad dig friste til at kæmpe for det vigtigste i livet: Kærligheden.
Om lydbogen
- Forfatter
- Jakob Olrik
- Oplæser
- Janek Lesniak
- Spilletid
- 7 t. 2 min.
- Forlag
- Gyldendal
- Udgivet
- 27. august 2020
- ISBN
- 9788702288391
Flere lydbøger af Jakob Olrik
Lignende lydbøger inden for faglitteratur
9,2
Geggo
Katrine Memborg
3 t 9 m
9,2
Papmaché-reglen
Hella Joof
2 t 56 m
9
Tvilling Yndling Grævling
Hella Joof
6 t 6 m
9,2
Mascha
Christina Lund
4 t 37 m
9,2
27 timer
Christina Ehrenskjöld
3 t 53 m
9,2
Sygeplejersken - En af Danmarkshistoriens mest spektakulære drabssager
Kristian Corfixen
8 t 46 m
Ofte stillede spørgsmål om Kærlighedens mysterier
Hvad handler Kærlighedens mysterier om?
Er kærlighed mulig? Hvordan finder vi én at elske? Hvorfor har nogle har svært ved at binde sig, mens andre er bange for at give slip? Kan vi udvikle os sammen uden at miste os selv? Hvordan undgår vi at løbe panden mod en mur i lidenskabens navn? Jakob Olrik tager fat om den store, brusende kærlighed; rusker den,…
Hvem har skrevet Kærlighedens mysterier?
Kærlighedens mysterier er skrevet af Jakob Olrik.
Er Kærlighedens mysterier en del af en bogserie?
Nej, Kærlighedens mysterier er en selvstændig lydbog og ikke en del af en bogserie.
Hvem læser Kærlighedens mysterier op?
Lydbogen Kærlighedens mysterier er indlæst af Janek Lesniak, der har indlæst et stort antal lydbøger.
Hvor lang er Kærlighedens mysterier som lydbog?
Kærlighedens mysterier har en spilletid på 7 timer og 2 minutter og er dermed en mellemlang fagbog i lydbogsformat.