Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed
Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed er en børnebog af Jeff Kinney, og den findes som lydbog på dansk.
Lydbogen er en del af serien Wimpy kid og er indlæst af Oliver Due.
Den udkom i 2021 på Gyldendal og har en spilletid på 1 time og 43 minutter.
Hvad handler Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed om?
Om lydbogen
- Forfatter
- Jeff Kinney
- Oplæser
- Oliver Due
- Oversætter
- Kim Langer
- Spilletid
- 1 t. 43 min.
- Serie
- Wimpy kid (bind 5)
- Forlag
- Gyldendal
- Udgivet
- 6. august 2021
- Originaltitel
- Wimpy Kid 5 - The Ugly Truth
- ISBN
- 9788702324358
Mere fra serien Wimpy kid
9,4
Wimpy Kid 1 - Ikke en dagbog
Jeff Kinney
1 t 46 m
9,6
Wimpy Kid 2 - Rodrick styrer
Jeff Kinney
1 t 49 m
9,4
Wimpy Kid 3 - Nok er nok!
Jeff Kinney
1 t 49 m
9,6
Wimpy Kid 4 - Svederen
Jeff Kinney
1 t 51 m
9,6
Wimpy Kid 6 - Sneet inde
Jeff Kinney
1 t 46 m
9,4
Wimpy Kid 7 - det tredje hjul
Jeff Kinney
1 t 40 m
Flere lydbøger af Jeff Kinney
9,4
Wimpy Kid 1 - Ikke en dagbog
Jeff Kinney
1 t 46 m
9,6
Wimpy Kid 2 - Rodrick styrer
Jeff Kinney
1 t 49 m
9,4
Wimpy Kid 3 - Nok er nok!
Jeff Kinney
1 t 49 m
9,6
Wimpy Kid 4 - Svederen
Jeff Kinney
1 t 51 m
9,6
Wimpy Kid 8 - Surt show
Jeff Kinney
1 t 40 m
9,4
Wimpy Kid 7 - det tredje hjul
Jeff Kinney
1 t 40 m
Lignende lydbøger inden for børnebøger
9,8
Harry Potter og De Vises Sten
J.K. Rowling
9 t 41 m
9,8
Harry Potter og Hemmelighedernes Kammer
J.K. Rowling
11 t 4 m
9,8
Harry Potter og fangen fra Azkaban
J.K. Rowling
12 t 54 m
9,8
Harry Potter og Flammernes Pokal
J.K. Rowling
22 t 33 m
9,8
Harry Potter og Fønixordenen
J.K. Rowling
29 t 36 m
9,8
Harry Potter og Halvblodsprinsen
J.K. Rowling
19 t 50 m
Ofte stillede spørgsmål om Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed
Hvad handler Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed om?
Greg er ikke længere et barn, men selvom han altid har haft travlt med at blive voksen, så er teenagetiden ikke den succes, han havde regnet med. Armsved, nakketræk, piger og pligter derhjemme er blot nogle af de omvæltninger, Greg bliver udsat for. Og hvad værre er: Han skal gå igennem det hele alene for…
Hvem har skrevet Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed?
Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed er skrevet af Jeff Kinney, der også står bag bogserien Rowleys dagbog.
Er Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed en del af en bogserie?
Ja, Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed er en del af bogserien Wimpy kid. Bøgerne i en serie bygger ofte videre på hinanden, så det kan betale sig at lytte til dem i rækkefølge.
Hvem læser Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed op?
Lydbogen Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed er indlæst af Oliver Due, der har indlæst et stort antal lydbøger.
Hvor lang er Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed som lydbog?
Wimpy Kid 5 - Den grumme sandhed har en spilletid på 1 time og 43 minutter og er dermed en kort børnebog i lydbogsformat.